2901, 2018

Week 4 U11/10 Football Team Sheet

U11 A, B and C Football v Grace Dieu (LE67 5UG) Date: Wednesday 31st January Venue: Away K.O. Time: 2.30pm ALL YEAR 5 AND 6 BOYS are required to play on Wednesday afternoon Return Time: 5.15pm

2901, 2018

Week 4 U11 Netball Team Sheets

 U11 A & B Netball v­­ Yarlet  DATE: Wednesday, 31st January 2018 TIME: 2.30pm VENUE: Yarlet School (ST18 9SU) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U11A & B netball team [...]

1801, 2018

Week 3 U11 Netball Team Sheet

U11 Netball v­­ NULS  DATE: Monday, 22nd January 2018 TIME: 2.15pm VENUE: Newcastle-Under-Lyme School (ST5 1BQ) (Parking available in the car park on Victoria Road)  Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. [...]

1801, 2018

Week 3 U11 Football Team Sheet

U11 Football V Newcastle-Under-Lyme School ST5 1BQ Date: Monday 22nd January 2018 Venue: Away Time: 2.15pm Charles (capt) Alfie (GK) Stan Ben Oscar Louis Christian Jonathan Joe Archie   Return Time 4.45pm Please remember your smart tracksuit, [...]

1601, 2018

Week 2 U10 Football Team Sheet

U10 Football  v The Elms & Nottingham High (NG10 4AD) Date: Wednesday 17th January Venue: Away K.O. Time: 2.00pm Stan Davies Freddie Hill Nathan Tweddle Jimmy Spooner Harry Hamplett Christian Burrows Joe Green Oscar Barton Zach [...]

1201, 2018

Week 2 U9 Football v Twycross & OVS Team Sheets

U9A Football v Twycross House and OVS (CV9 3PQ) Date: Tuesday 16th January Venue: Away K.O. Time: 2.15.pm Bruce Hill Alfred Hough William Best Max Andre James Shaw Emerson Garratt James Lee Harry Stockdale Sebastian [...]

1201, 2018

Week 2 U11 & U10 Football v Twycross Team Sheets

U11 Football v Twycross House Date: Monday 15th January Venue: Home K.O. Time: 2.15pm Max Webber Louis Cholerton Charles Worthington Ben Kirwan Alfie Waterfield Oscar Marsden Joe Brown Tom Cooper Harry Moore Jonathan Fitzpatrick Archie Evans Collect [...]

1101, 2018

Week 2 U9 Netball Team Sheet

U9A & U9B Netball v­­ Twycross House  DATE: Tuesday, 16th January 2018 TIME: 2.00pm VENUE: Denstone College Prep (ST14 8NS) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U9A & U9B netball [...]

1101, 2018

Week 2 U10 A&B Netball Team Sheet

U10 Netball v­­ The Elms  DATE: Wednesday, 17th January 2018 TIME: 2.00pm VENUE: The Elms (NG10 4AD) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U10 netball team against The Elms School. [...]

1101, 2018

Week 2 U11 A&B Netball Team Sheet

U11A & U11B Netball v­­ Twycross House  DATE: Monday, 15th January 2018 TIME: 2.00pm VENUE: Twycross House (CV9 3PL) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U11A & U11B netball team [...]

601, 2018

Week 1 U11 A&B Netball Team Sheet

U11A & U11B Netball v­­ The Elms/Nottingham High DATE: Wednesday, 10th January 2018 TIME: 2.00pm VENUE: The Elms (NG10 4AD) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U11A & U11B netball [...]

412, 2017

Week 12 U11 Football Team Sheet

U11 Football v Yarlet Date: Wednesday 6th December Venue: Away K.O. Time: 2.30pm Max Webber Louis Cholerton Charles Worthington Ben Kirwan Stan Davies Freddie Hill Alfie Waterfield Oscar Marsden Joe Brown Tom Cooper Harry Moore Jonathan Fitzpatrick [...]

412, 2017

Week 12 U11/U10 Hockey Team Sheet

U11 & U10 Hockey v­ ­Yarlet School DATE: Wednesday, 6th December 2017 TIME: 2.30pm VENUE: Yarlet School (ST18 9SU) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U11A & B hockey team [...]

412, 2017

Week 12 U9 Rugby Team Sheet

U9 Rugby v Terra Nova (CW4 8BT) Date: Tuesday 5th December Venue: Away K.O. Time: 2.30.pm Bruce Hill Alfred Hough William Best Max Andre James Shaw Emerson Garratt James Lee Harry Stockdale Jude James Sebastian [...]

412, 2017

Week 12 U8 Rugby Team Sheet

U8 Tag Rugby v Terra Nova (CW4 8BT) Date: Tuesday 5th December Venue: Away K.O. Time: 2.30.pm Jacob Morfitt Sammy Emmerson Theo James Oscar Genders Tom Kirwan Harry Rowcliffe Reuben Anderson-Dixon Joe Gear Finley Jacques [...]

412, 2017

Week 12 U9 Hockey Team Sheet

U9A & B Hockey v­ ­Yarlet School DATE: Tuesday, 5th December 2017 TIME: 2.30pm VENUE: Yarlet School (ST18 9SU) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U9A & B hockey team [...]

2111, 2017

Week 10 Boys U10/U11 Rugby Team Sheets

U11 RUGBY v Newcastle Under Lyme School Date: Wednesday 22nd November Venue: Home K.O. Time: 2.15pm Archie Evans Jonathan Fitzpatrick Alfie Waterfield Anton Woo Louis Cholerton Charles Worthington Oscar Marsden Ben Kirwan Max Webber Stan Davies Freddie [...]

2011, 2017

Week 10 U11 Girls Hockey Team sheet

U11 Hockey v­ Stafford Prep School DATE: Wednesday, 22nd November 2017 TIME: 2.15pm VENUE: Stafford Prep School (ST18 9AT) Dear Parents, Your daughter has been selected to represent D.C.P.S. girls U11A & B hockey team [...]

1411, 2017

Week 9 U10 Rugby Festival Team Sheets

U10 A Squad The Elms Festival (NG10 4AD) Date: Wednesday 15th November Venue: Away K.O. Time: 1.30.pm Stan Davies Will Hough Freddie Hill Nathan Tweddle Jimmy Spooner Harry Hamplett Christian Burrows Joe Green Oscar Barton [...]

1411, 2017

Week 9 U8/U9 Rugby Team Sheets

U9 Rugby v Wolverhampton Grammar School Date: Tuesday 14th November Venue: AWAY K.O. Time: 2.30pm Bruce Hill Alfred Hough William Best Max Andre James Shaw James Lee Harry Stockdale RETURN TIME- 5.15pm U8 Tag Rugby v Wolverhampton [...]